W Teodorowie gmina Rzekuń ustawiono 'Czarny punkt wodny’. Na terenie garnizonu mazowieckiego jest już 88 takich miejsc.
Samorząd Mazowsza wraz z Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu prowadzą akcję oznaczania niebezpiecznych kąpielisk tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku na listę trafiło kolejnych pięć.
Tablice mają charakter ostrzegawczy, a ich celem jest oddziaływanie na wyobraźnię osób, znajdujących się w pobliżu miejsca niebezpiecznego do kąpieli. Forma jest prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, a minimalistyczna grafika – czytelność. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu.
W tym roku po raz pierwszy w identyfikację miejsc szczególnie niebezpiecznych nad wodami na terenie Mazowsza zaangażowane zostały podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego. To ratownicy wodni najlepiej znają miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do tragicznych zdarzeń nad wodą. Dzięki takiej współpracy zaktualizowany został wykaz czarnych punktów wodnych w tym roku.
W 2023 roku na terenie garnizonu mazowieckiego Policji, we współpracy z WOPR wytypowano 5 nowych miejsc do oznaczenia tablicami Czarny Punkt Wodny.
Zostaną ustawione w miejscowościach:
Płocku - (pow. Płock, gm. Płock) - odcinek wzdłuż nabrzeża od Oddziału Żeglarsko Motorowodnego PTTK 'Morka” w kierunku kompleksu konferencyjnego 'Naftoremont” w Płocku (rzeka Wisła);
Gorzewie (pow. gostyniński, gm. Gostynin) - Jezioro Białe, dzikie kąpielisko Klusek, działka 368/4;
Sochaczewie - (pow. sochaczewski, gm. Sochaczew) - rzeka Bzura, okolice starego młyna Kulisiewicza obok kładki na ul. Staszica;
Sochaczewie - (pow. sochaczewski, gm. Sochaczew) - rzeka Bzura, okolice starego młyna Kulisiewicza od ul. Gawłowskiej;
Teodorowie (pow. ostrołęcki, gm. Rzekuń) - przeprawa promowa na rzece Narew (154 km);