O tym, że kominek to nie śmietnik wiedzą wszyscy. Jednak nie każdy przekuwa teorię w praktykę, paląc tym, co najbardziej toksyczne. Dzisiaj Polska na mapie Europy pod względem zanieczyszczonego powietrza znajduje się w zdecydowanej czołówce. Chcąc odwrócić ten trend i sprawić, by utraciła wiodącą pozycję w haniebnym rankingu, właśnie uruchomiono ogólnopolską kampanię edukacyjną 'Nie Rób Dymu”. Jej bohaterowie, drwal i naukowiec, udowodnią, że palenie w piecu to sztuka i pokażą, jak robić to ekonomicznie, efektywnie i ekologicznie z wykorzystaniem drewna.
Jakość powietrza w Polsce pogarsza się z roku na rok. Liczba miejscowości, w których stężenie toksycznych substancji osiąga stan alarmujący wciąż rośnie. Przyczyn powstającego smogu jest wiele. Użytkownicy pieców i kominków wraz z nastaniem chłodniejszych wieczorów spalają w nich między innymi śmieci. Wielu robi to z przekonaniem, że łączy przyjemne z pożytecznym: ogrzewanie domu i utylizację odpadów, nie zdając sobie sprawy, że w rzeczywistości wywołuje smog. Druzgocący w skutkach brak wiedzy i świadomości, stał się bodźcem do uruchomienia kampanii o zasięgu ogólnopolskim – Nie Rób Dymu. Kampania z udziałem naukowych autorytetów pokaże Polakom, jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać z posiadanych surowców, zwłaszcza drewna, by nie szkodzić, a dbać o jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy.
Więcej informacji na temat kampanii Nie Rób Dymu można uzyskać odwiedzając stronę www.nierobdymu.com, a także na Facebook’u: https://www.facebook.com/NieRobDymu/