Najkrótsze połączenie Ostrołęki z trasą S8 otwarte

REKLAMA

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi Ostrołęka – Turzyn odbyło się 11 września. Przebudowa około 22-kilometrowego odcinka była możliwa m.in. dzięki dofinansowaniu z rządowego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

REKLAMA

Ta strategiczna inwestycja była jedną z najważniejszych zrealizowanych w ostatnich latach w powiecie ostrołęckim. Dzięki niej udało się połączyć Ostrołękę z drogą szybkiego ruchu S8. Odcinek Ostrołęka – Goworowo – Długosiodło – Knurowiec – Niemiry – Brańszczyk – Turzyn stanowi najkrótsze połączenie z Warszawą.

Modernizacja prowadzona była w latach 2010-2014. Na przebudowę przeznaczono ponad 17 mln złotych co pozwoliło na zbudowanie mostu na rzece Orz w Goworowie, a także blisko 19 km nowych ścieżek pieszo-rowerowych i około 6,5 km chodników oraz zjazdów poinformował Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Inwestycję zrealizowano m.in. dzięki środkom przekazanym w latach 2012-2013 przez wojewodę mazowieckiego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Budowę trasy dofinansowano z budżetu państwa kwotą ok. 2,5 mln zł. Wsparcia finansowego udzieliły również gminy Goworowo i Rzekuń oraz Nadleśnictwo Ostrołęka. Mówi Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.  

W tym roku w regionie ostrołęckim zmodernizowanych zostanie 50 km dróg za 33,7 mln zł, a rządowa dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wyniesie 16,8 mln zł.

galeria

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT