Już w najbliższy weekend Ostrołęka ponownie stanie się stolicą muzyki i spotkań z wybitnymi artystami. Przed nami wielki finał X edycji Festiwalu Ostrołęckie Operalia, który w tym roku składa się z aż 11 wyjątkowych wydarzeń. .
Dzisiejszego wieczoru (5 września)na scenie przy domu handlowym Kupiec odbędzie się koncert specjalnie dedykowany najmłodszym odbiorcom.
Sobotni poranek, 6 września, rozpocznie się od spotkania z cyklu 'Kawa z Gwiazdą”. O 11:30 na scenie Łukasz Lech podejmie rozmowę z Teresą Lipowską, Joanną Nawrot-Maciejowską i Jakubem Milewskim.
Tego samego dnia melomani będą mieli okazję dwukrotnie wysłuchać koncertu 'Muzyką i poezją o miłości – Moniuszko i…”. Pierwszy koncert odbędzie się o 16:30 w Dworku w Przystani (gmina Olszewo-Borki), a drugi – o 19:30 na scenie przy DH Kupiec.
7 września publiczność czeka prawdziwa kulminacja festiwalu. Podczas uroczystego finału na scenie spotkają się artyści najwyższej klasy: Grażyna Brodzińska, Teresa Lipowska, Grażyna Orlińska, Joanna Nawrot-Maciejowska, Artur Andrus, Krzesimir Dębski, Piotr Maciejowski, Jakub Milewski oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego pod batutą Maestro Mieczysława Smydy. Organizatorzy zapowiadają, że wieczór będzie pełen urodzinowych niespodzianek – w końcu jubileuszowa, dziesiąta edycja zobowiązuje.
Podkreśla Jakub Milewski, dyrektor artystyczny Festiwalu.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne dla publiczności. Nad Festiwalem honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski oraz Starosta Ostrołęcki Piotr Liżewski.