piątek, 18 października 2024 r.

Mikołajkowy Wielobój Atletyczny

Mikołajkowy Wielobój Atletyczny dla klas siódmych i ósmych po raz pierwszy odbył się w Szkole Podstawowej Nr 10.

Fotograf ślubny Malwina Łuba

W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej z Obierwi – członkowie UKS ATLETA Ostrołęka.

Przed przystąpieniem uczniów do rywalizacji zawodniczka UKA ATLETA, aktualna rekordzista Polski Masters do 71 kg Justyna Niedzwiecka i najlepszy zawodnik klubu ATLETA Dominik Kulesza, mistrz Mazowsza na 2018 i 9 zawodnik Mistrzostw Polski do 20 lat 2018 roku, dokonali pokazu poprawnego podnoszenia ciężarów.

Pierwszy Mikołajkowy Wielobój Atletyczny rozgrywany był w pięciu konkurencjach sportowych dla chłopców i czterech dla dziewcząt. Uczniowie próbowali swoich sił w biegu 4×10 m, rzucie piłką lekarską w tył, skoku w dal z miejsca, rwaniu sztangi na technikę i podciąganiu na drążku dla chłopców. Uczestnicy mieli po dwie próby do wykonania w każdej konkurencji, a do klasyfikacji open brana była najlepsza próba.

Wśród pięciu startujących dziewcząt najlepszą okazała się Elwira Peczyńska z ósmej klasy SP 10 – 277 pkt, tuż za nią uplasowała się Oliwia Dudziec z siódmej klasy SP 10 – 275 pkt, a trzecią lokatę zajęła ambitnie walcząca dziesięcioletnia Gabriela Zapust, również SP 10 – 254pkt. Czwarte miejsce wywalczyła dziesięcioletnia Oliwia Niedzwiecka, uczennica SP Obierwia.

Najlepszym wśród 22 startujących chłopców był Nikodem Perzanowski, uczeń ósmej klasy SP 10 Ostrołęka gromadząc 450 punktów. Drugą miejsce z 415 punktami wywalczył Szymon Nosek uczeń ósmej klasy SP 10. Na trzecim stopniu podium z 412 punktami stanął uczeń ósmej klasy SP 10 Jakub Samełko. W tych zmaganiach rywalizował dziewięcioletni, niezwykle ambitny Kacper Mróz, uczeń SP Obierwia, który zgromadził 366 punktów co pozwoliło na zajęcie 13 miejsca.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Organizatorami mikołajkowej imprezy sportowej byli Uczniowski Klub Sportowy ATLETA Ostrołęka na czele z trenerem Władysław Niedźwieckim i Szkoła Podstawowa Nr 10. Zawody odbyły się 5 grudnia 2018 roku.