24.4 C
czwartek, 19 września 2024 r.

Mikołajki na sportowo z UKS ATLETA Ostrołęka

UKS ATLETA w Szkole Podstawowej Nr 10 wraz z nauczycielami wf przeprowadzili II Mikołajkowy Wielobój Atletyczny pod patronatem przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego.

Rozgrywany był w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych – bieg wahadłowy 4x10m, skłony (siady) z leżenia tyłem, rzut piłką lekarską za siebie i jednej konkurencji dwuboju olimpijskiego – rwanie sztangi na technikę (liczyła się tylko jakość wykonania).

Do rywalizacji zgłosiło się 18 dziewcząt a przystąpiło 15 z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych, a chłopców wzięło udział 34 z klas szóstych, siódmych i ósmych. 15 dziewcząt rywalizowało o podium klas piątych, szóstych i siódmych w połączeniu z ósmymi (połączeni z powodu małej liczby zgłoszonych). Chłopcy rywalizowali o podium najlepszych klas szóstych, siódmych i ósmych. W walkę o podium klas szóstych włączył się jeden uczeń klasy piątej i jeden uczeń klasy czwartej.

W klasach piątych zwyciężyła Zalewska Urszula z V i wyprzedzając swoje koleżanki z klasy Wysocką Julię i Zakrzewską Nikolę. Wśród szóstoklasistek najlepszą okazała się Zapust Gabriela VI c, drugie miejsce zajęła Kulesza Maja VI b, trzeci stopień podium przypadł Zalewskiej Hannie z VI f.

W drużynie połączonych klas siódmych i ósmych na najwyższym podium stanęła Mrozek Alicja z klasy VII e, druga była Tyborowska Aleksandra z VIII e, a brązowy medal Dudziec Oliwia z VIII c.
W klasach szóstych zwycięzcą został Bieniek Gabriel z VI d, srebro wywalczył najmłodszy w zawodach Mróz Kacper z SP Obierwia, a trzecie miejsce zajął Ciak Michał z klasy VI b.
Borowiecki Dominik VII d to najlepszy wieloboista z klas siódmych, drugie miejsce przypadło w udziale Wysockiemu Pawłowi z klasy VII d a trzecie jego koledze z klasy Turskiemu Szymonowi.
Wśród ósmoklasistów najlepszym okazał się Zaczkowski Kacper z VIII c, srebro wywalczył Grzyb Maciej VIII e, na trzecim stopniu podium stanął Późniewski Dominik z VIII c.

W klasyfikacji Najlepsza Zawodniczka II Wieloboju Atletycznego pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka Wojciecha Zarzyckiego zwyciężyła Zapust Gabriela z klasy VI c. Należy zaznaczyć, iż Gabrysia zdobyła 309 punktów co jest największą liczbą wśród wszystkich uczestników tego wieloboju. Ona też odebrała puchar najlepszej zawodniczki turnieju. Natomiast puchar dla najlepszego zawodnika przypadł Bobrowieckiemu Dominikowi z klasy VII d, który zgromadził 295 punktów.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody oraz puchary, a każdy uczestnik dyplom za udział oraz został obdarowany mikołajkową czekoladą – poinformował trener UKS ATLETA Władysław Niedźwiecki.