7.7 C
piątek, 18 października 2024 r.

Mazowiecki Wielobój Atletyczny

UKS Atleta Ostrołęka był organizatorem Mazowieckiego Wieloboju Atletycznego. Gościły kluby z Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów.

W wieloboju, zgodnie z zasadami były cztery konkurencje, z czego trzy ogólnorozwojowe (bieg 4×10 m, trójskok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską) oraz konkurencja techniczna. Tym razem było to rwanie.

Wśród dziewcząt w wieku 7-10 lat UKS Atleta nie miał reprezentanta. Zwyciężyła zawodniczka z CLKS Mazovia Ciechanów Julia Załęcka.

Jeśli chodzi o dziewczęta starsze 11-13 lat – na podium stanęły trzy reprezentantki UKS Atleta. Zwyciężyła Pola Larenta, która uzyskała także tytuł najlepszej wieloboistki zawodów. Drugie miejsce zajęła Kaja Jeziorkowska, a trzecie Pola Michalak.

Tytuł najlepszej techniczki, czyli zawodniczki najlepszej jeśli chodzi o konkurencję rwania uzyskała Kaja Jeziorkowska.

Wśród chłopców w wieku 7-10 lat wygrał Alexander Kiwak, drugie miejsce zajął Błażej Bakuła, a trzecie najmłodszy ostrołęcki wieloboista – Jakub Zalewski.

Wśród chłopców starszych również najwyższe lokaty zajęli ostrołęczanie. Na pierwszym miejscu uplasował się Piotr Późniewski, na drugim Markus Kiwaka, a na trzecim Szymon Późniewski.

Najlepszym wieloboistą został Markus Kiwak, nagrodę dla najlepszego technika otrzymał jego brat Alex.

UKS Atleta okazał się niepokonany w tej edycji wieloboju i zwyciężył w klasyfikacji drużynowej, drugie miejsce zajął CLKS Mazovia Ciechanów a trzecie WLKS Siedlce.