5.9 C
środa, 16 października 2024 r.

Maratonem uczcił ostrołęcki policjant rocznicę służby

Młodszy aspirant Daniel Opęchowski od 15 lat pełni służbę w Policji. Uczcił to udziałem w 46. Maratonie Warszawskim.

Obecnie pracuje jako instruktor taktyk i techniki interwencji w Zespole Kadr i Szkolenia w Ostrołęce. Wcześniej zdobywał doświadczenie w Oddziałach Prewencji Policji oraz w służbie patrolowej, co pozwoliło mu na wszechstronny rozwój zawodowy.

Jego pasją jest sport, zwłaszcza sztuki walki – posiada pierwszy stopień mistrzowski w karate kyokushin – 1 dan oraz sporty indywidualne.

Decyzja Daniela Opęchowskiego o starcie w maratonie była spontaniczna, a przygotowania ograniczały się jedynie do krótszych dystansów. Mimo to, jego doświadczenie sportowe pozwoliło mu zmierzyć się z tym wyzwaniem i ukończyć maraton z czasem 4 godziny 41 minut i 2 sekundy. W kategorii mężczyzn M30 zajął miejsce 4606, natomiast w klasyfikacji służb mundurowych uplasował się na 207. pozycji.

Udział w maratonie był dla niego symbolem przełamania kolejnego etapu w życiu zawodowym i dowodem na to, że 15 lat służby to dopiero początek. Ta rocznica oznacza również możliwość przejścia na emeryturę, ale na razie nie planuje zwalniać tempa. Przed nim kolejne wyzwania, bo służba trwa!