Królowie złożyli pokłon Jezusowi

REKLAMA

Mirrę, kadzidło i złoto złożyli w darze Jezusowi Trzej Mędrcy ze Wschodu. Na pamiątkę tego wydarzenia 6 stycznia ulicami Ostrołęki przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku przyświecało mu hasło 'Radość i pokój w rodzinie. Proszę. Dziękuję. Przepraszam”.

REKLAMA

Ostrołęczanie wyruszyli sprzed kościoła pw. Zbawiciela Świata i przeszli ulicami miasta do hali im. A. Gołasia. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał papierową koronę, w drodze śpiewano kolędy oraz przypomniano historię narodzin Jezusa. Zwieńczeniem uroczystości była Msza Święta, której przewodniczył biskup Janusz Stepnowski.

galeria

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT