Od początku roku blisko 100 funkcjonariuszy znalazło zatrudnienie w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych. Potrzeba jeszcze więcej pracowników.
Mówił sierż. Daniel Dąbrowski, rzecznik prasowy ZK w Przytułach Starych.
Wstąp w nasze szeregi i zostań częścią zespołu, który przyczynia się do bezpieczeństwa i resocjalizacji. Sprawdź najnowsze oferty pracy. Aplikuj już dziś!
Służba, a nie praca
Służba, a nie praca bo od tego trzeba zacząć to trudne wyzwanie dla nowych funkcjonariuszy i by ją skutecznie wykonywać, trzeba mieć odpowiednie cechy.
Gotowość na różne zadania, bo każdy dzień przynosi tu coś nowego. Kolejna nowa minuta spędzona za więziennym murem jest inna. Trzeba się umieć zachować w danej sytuacji, umieć podjąć odpowiednie decyzję. Do tego na pewno spokój, opanowanie oraz znajomość przepisów. Zawód więziennika to służba interesująca, ale i wymagająca poświęceń. To również ‘praca”, dzięki której można się realizować, kształcić i pomagać innym. Służba w jednostkach penitencjarnych to zajęcie dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji.
100 nowych funkcjonariuszy!
Na ten moment jednostka Zakład Karny w Przytułach Starych wzbogaciła się o blisko 100 nowych funkcjonariuszy. W tym momencie ogłoszony jest nabór na jeszcze kilka etatów. Chętni zmierzenia się w roli funkcjonariusza Służby Więziennej mogą składać aplikację do 4 sierpnia br. na stanowisko strażnika działu ochrony.
Duma i korzyści
Praca w trzeciej co do wielkości formacji w Polsce to nie tylko nobilitacja i duma z możliwości noszenia munduru oraz służby dla Rzeczypospolitej. To także wymierne korzyści również te finansowe.
Trzynastka, mundurówka, dodatki za stopień, staż pracy, wcześniejsza emerytura – to atrakcyjne przywileje, które zyskujesz zostając więziennikiem.
Poza tym zapewniamy:
• ok. 4312 zł na rękę na start dla osób poniżej 26 roku życia i 4073 zł na rękę dla osób powyżej 26 roku życia,
• pensję na koncie pierwszego dnia miesiąca,
• zwrot kosztów dojazdu do służby,
• mieszkanie służbowe lub pieniądze na wynajem mieszkania,
• kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup mieszkania,
• dofinansowania do wypoczynku dla Ciebie i Twojej rodziny,
• dodatkową pensję po przejściu do służby stałej,
• dodatkowe wynagrodzenie za zastępstwa,
• 31 dni urlopu po 10 latach służby, 35 – po 15 latach, 39 po 20 latach, prawa emerytalne po 25 latach służby.
Wejdź i zobacz najnowsze oferty pracy!
https://www.sw.gov.pl/praca-oferty/zaklad-karny-w-przytulach-starych
Jak przebiega cały proces rekrutacji?
Droga wstąpienia w szeregi Służby Więziennej rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To m.in. testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich i uzyskanie informacji o kandydacie z Krajowego Rejestru Karnego. Szczegóły? O procesie rekrutacji krok po kroku przeczytacie tu: sw.gov.pl/strona/rekrutacja-rekrutacja-krok-po-kroku
Zapraszamy do kontaktu w sprawie rekrutacji i naboru do Zakładu Karnego w Przytułach Starych i Mazowieckiej Służby Więziennej. Nasi funkcjonariusze są do Państwa dyspozycji i udzielą wszelkich wskazówek dotyczących aktualnych ofert pracy, przebiegu rekrutacji i warunków pełnienia służby w Służbie Więziennej.
Kadry – tel. 29 764 89 21 lub kom. 512 662 714
Opracowanie: sierż. Daniel Dąbrowski
Szkolimy skazanych
Na terenie Zakładu Karnego w Przytułach Starych w ostatnich dniach odbył się kurs brukarza realizowany ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
To już kolejna szansa dla skazanych, by podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w warunkach izolacji penitencjarnej. Podstawowym założeniem tego typu kursów jest podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.
Skazani oprócz zajęć praktycznych przechodzą również kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, szkolenie bhp i aktywizacji zawodowej. Kurs skierowany jest do skazanych nieposiadających wyuczonego zawodu oraz tych, którzy są zainteresowani nabyciem, podniesieniem lub zmianą kwalifikacji zawodowych.
Do kursu przystąpiło 10 skazanych i pełna grupa osadzonych pomyślnie ukończyła szkolenie, uzyskując świadectwo ukończenia kursu zdając egzamin końcowy. Warto dodać, iż opisywany kurs jest pełnowartościowym szkoleniem, którego dyplom – jest tak samo respektowany jak ten, który został uzyskany ,,na wolności’. Głównym założeniem tego programu to właśnie przeszkolenie i zapewnienie skazanym kwalifikacji, które będą mogli wykorzystać na rynku pracy po opuszczeniu murów więzienia.
opracowanie: sierż. Daniel Dąbrowski