back to top
2.2 C
Ostrołęka
czwartek, 18 grudnia 2025 r.

Kadzidlańscy gimnazjaliści uczą się hiszpańskiego z Aldesą

REKLAMA
Operetki czar

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Gen. Aleksandra Krzyżanowskiego 'Wilka” w Kadzidle, 20  maja br. udali się w lingwistyczną podróż do Meksyku. Rodowity Meksykanin, Rodrigo Aguillar, koordynator projektu budowy dwutorowej linii 400 kV Ostrołęka-Olsztyn Mątki w Spółce Aldesa Nowa Energia, poprowadził lekcję języka hiszpańskiego.

REKLAMA

Aldesa – to jedna z największych firm inżynieryjno-budowlanych wywodząca się z Hiszpanii. Jako podmiot odpowiedzialny społecznie, firma prowadzi na terenach objętych inwestycją szereg działań na rzecz lokalnych społeczności. Widząc zainteresowanie nauką języka hiszpańskiego wśród kadzidlańskiej młodzieży, zaangażowała się w działania mające na celu spotkanie z językiem hiszpańskim i przybliżenie kultury państw hiszpańskojęzycznych. Podobną lekcję zorganizowała także w listopadzie 2014 roku dla młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce.

Język hiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie. Posługują się nim mieszkańcy państw Afryki, Europy i Ameryk w tym Meksyku. Język hiszpański cieszy się również coraz większą popularnością wśród Polaków.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex