12.7 C
wtorek, 24 września 2024 r.

I runda Grand Prix Polski 2015

Udane straty w I rundzie Grand Prix Polski 2015 w Rudzie Śląskiej zawodników WOPR-OS. Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Mateusz Adamowski i Filip Gumowski zdobyli 7 medali, w tym 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy.

W zawodach wystartowało ponad 120 zawodniczek i zawodników z 13 klubów z całego kraju. W kategorii junior młodszy bezkonkurencyjny okazał się Hubert Nakielski, który zdobył 4 złote medale (50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m kombinowane, 100 m ratowanie z pasem) i został najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii, otrzymując pamiątkową statuetkę i nagrodę rzeczową.

Również najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzik został Mateusz Adamowski, który wywalczył 3 medale: złoty na 100 m ratowanie z pasem, srebrny na 50 m holowanie manekina, brązowy na 100 m ratowanie w płetwach.

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Dawid Świercz, który w tym roku debiutował w kategorii junior. Rywalizując z zawodnikami o rok i dwa lata starszymi zajmował odpowiednio dwa razy szóste i raz piąte miejsce na 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach i 100 m kombinowane.

Także Filip Gumowski, który debiutował w zawodach Grand Prix mimo, że należał  do najmłodszych startujących zawodników dzielnie walczył o jak najlepsze rezultaty.

Wyniki osiągnięte przez podopiecznych Dariusza Małkowskiego uplasowały WOPR-OS na II miejscu w klasyfikacji medalowej.