Gościem Radia OKO była Lidia Krąbel Drużynowa Wodnej Ostrołęckiej Gromady Zuchowej Odkrywcy Galeonu
W Ostrołęce ruszyła nowa harcerska przygoda!
Od końca kwietnia działa tu Próbna Drużyna Harcerska Wodna 'Nurt”, czyli nowo powstająca jednostka Związku Harcerstwa Polskiego, skupiona wokół przyrody, aktywności na świeżym powietrzu i… wody!
To drużyna skierowana do dzieci w wieku od 11 do 13 lat.
Nie trzeba wcześniej znać harcerstwa – wystarczą chęci, ciekawość świata i ochota na przeżycie prawdziwej przygody.
Zbiórki odbywają się w hufcu ZHP Ostrołęka lub w terenie – nad wodą, w lesie, na łące, z mapą w ręku albo z plecakiem na plecach. Dzieci uczą się tu pracy zespołowej, podstaw terenoznawstwa, wiązania węzłów, poznają symbolikę harcerską i historię skautingu.
Wszystko w duchu harcerskiego Prawa i Przyrzeczenia, ale bez nudy – przez zabawę, działanie i współpracę.
Dlaczego 'Nurt”? Bo jesteśmy w ruchu, w drodze – płyniemy razem jako drużyna. Bo każdy może odnaleźć swój nurt – w harcerstwie, w przyrodzie, w sobie.
Jeśli Twoje dziecko chce spróbować czegoś nowego, poznać przyjaciół i przeżyć lato inaczej niż z telefonem w ręku – zapraszamy.
Przygoda dopiero się zaczyna!
Więcej informacji znajdziecie na naszym Facebooku!
Czuwaj i… do zobaczenia nad Narwią!