W Dniu Samorządu Terytorialnego, który przypada 27 maja samorządowcy z Mazowsza apelowali o udział w wyborach. To właśnie tutaj w pierwszej turze wyborów prezydenckich frekwencja była najwyższa w kraju i wyniosła 73,40 proc. – Zróbmy wszystko, aby pobić ten rekord! Dla dobra Polski i samorządności – zachęcają twórcy kampanii 'Głosujemy na 100 %”.
Nie wskazuje ona kandydatów, nie ocenia wyborczych programów – jej celem jest zachęta do powszechnego udziału w głosowaniu, niezależnie od przekonań politycznych. W akcji biorą udział gminy i powiaty z całego kraju, wspólnie budując klimat społecznej mobilizacji i świadomego wyboru. |
W kampanii 'Głosujemy na 100 %” uczestniczy ponad 400 jednostek samorządu terytorialnego. Jej twórcy zachęcają do pobicia najwyższej w historii III RP frekwencji w wyborach parlamentarnych z 2023 r, czyli ponad 74 proc. Mówi marszałek Adam Struzik.
Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja. Tego dnia w 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory w III RP.