Policjant pełniący służbę na dyżurce ostrowskiej komendy dzięki monitoringowi zainstalowanemu na budynku zauważył niepokojącą sytuację, do której doszło na jezdni. Szybka reakcja pozwoliła uniknąć tragedii.
W czwartek przed godz. 19 ul. Piłata od skrzyżowania z ul. Duboisa wolno nadjechało renault. Zatrzymało się na prawym pasie ruchu z włączonymi światłami. Nikt przez kilka minut nie wysiadał z samochodu, nie włączył też świateł awaryjnych. Postój w tym miejscu powodował utrudnienia w ruchu, jednak przejeżdżający kierowcy nie reagowali na tę sytuację. Nie sprawdzili, dlaczego samochód tam stoi.
Zaniepokojony sytuacją dyżurny polecił policjantom pełniącym służbę patrolową, aby sprawdzili co jest powodem postoju renault w tak niefortunnym miejscu. Okazało się, że za kierownicą siedziała 42-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Kontakt z nią był utrudniony, a powodem były obrażenia, które sama sobie zadała. Dyżurny wezwał na miejsce karetkę pogotowia, kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.
Dzięki reakcji policji nie doszło do tragedii. Jednak nie zawsze w pobliżu są służby, dlatego apelują, aby reagować, gdy widzimy niestandardową sytuację. Postój pojazdu w nietypowym miejscu powinien zwrócić naszą uwagę, wówczas warto sprawdzić co się stało. Taka sytuacja może być wynikiem np. nagłej utraty przytomności kierowcy. Pozostawienie takiej osoby bez pomocy może mieć tragiczny finał.
Osoby będące w kryzysie zdrowia psychicznego mogą szukać pomocy w tych miejscach:
Kryzysowy Telefon Zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym – 116 123
Bezpłatny telefon wsparcia – 800 108 108 – czynny w dni powszednie w godz. 14-20
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111 – działa codziennie – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę; można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz
Telefon zaufania dla dzieci – 800 080 222 – linia całodobowa i bezpłatna
Telefon dla Rodziców i Nauczycieli – 800 100 100