Jechał drogą S8 i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Był pijany, miał zakaz prowadzenia pojazdów i próbował wręczyć mundurowym łapówkę.
Policja z Wyszkowa poinformowała, że w czwartek otrzymała zgłoszenie o jadącym renault drogą ekspresową S8, na wysokości Niegowa kierowcy, który mógł być nietrzeźwy.
Funkcjonariusze szybko namierzyli pojazd. Kierowca gwałtownie przyspieszał i hamował, nie trzymał prostego toru jazdy, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Został zatrzymany do kontroli.
Od 45-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile.
Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kierował pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Renault nie miało obowiązkowej polisy OC.
Podczas interwencji kierowca próbował nakłonić mundurowych do przyjęcia 5 000 zł łapówki w zamian za odstąpienie od czynności. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi, pieniądze zabezpieczono.
W piątek (5.12) mężczyzna usłyszał zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. 45-latek będzie musiał stawiać się raz w tygodniu w jednostce Policji.
Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a ponadto — wysoka sankcja finansowa za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.
fot. KPP Wyszków



