Burmistrz Myszyńca wspólnie z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Ostrołęce wzorem lat ubiegłych zapraszają do udziału w akcji 'Szybki PIT.’
W siedzibie myszynieckiego Urzędu 9 i 23 marca oraz 20 kwietnia w godz. 9.30 – 14.00 pracownik skarbówki będzie przyjmował od mieszkańców gminy zeznania podatkowe za 2016 rok.
Ponadto będzie udzielał wskazówek i pomocy w wypełnianiu deklaracji oraz informował o sposobach i możliwościach skorzystania z ulg, odliczeń oraz przekazania 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Pomoże również złożyć zeznanie podatkowe przez internet – w tym celu należy zabrać ze sobą zeznanie z 2015 roku lub informację o przychodach, gdyż stanowi ona elektroniczny podpis zeznania.
Przypominamy o możliwości złożenia zeznania podatkowego za 2016 rok drogą elektroniczną przy użyciu systemu e-Deklaracje, który pomaga w wypełnieniu i ułatwia składanie formularzy podatkowych. Na portalu www.szybkipit.pl dostępne są interaktywne formularze podatkowe oraz instrukcja dotycząca ich wypełniania i przesyłania.