Dzisiaj (7 kwietnia) Ostrołęka stanie się jednym z ważniejszych punktów na mapie polskiego kina. Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, do miasta przyjedzie Agnieszka Holland – jedna z najwybitniejszych reżyserek współczesnego kina, która od lat porusza trudne tematy społeczne, historyczne i polityczne.
Agnieszka Holland, reżyserka, scenarzystka, laureatka licznych międzynarodowych nagród, od lat znajduje się w czołówce polskich twórców filmowych. Jej twórczość cechuje się nie tylko głębią psychologiczną, ale także dużą wrażliwością na współczesne problemy społeczne i polityczne. Holland podejmuje trudne tematy, które niejednokrotnie wywołują kontrowersje i zmuszają do refleksji.
Reżyserka, mimo sukcesów na międzynarodowych festiwalach, wciąż pozostaje wierna swojej wrażliwości na ludzką tragedię i mechanizmy władzy, które kierują społecznymi i politycznymi losami. Jej filmy to nie tylko dzieła artystyczne, ale także ważne głosy w dyskusjach na temat współczesnych wyzwań. W najnowszych produkcjach Agnieszka Holland kontynuuje poruszanie kwestii, które dotykają współczesnego świata, takich jak migracje, zderzenie kultur czy problematyka wolności jednostki.
Spotkanie z Agnieszką Holland w Ostrołęce, organizowane przez Dyskusyjny Klub Filmowy, rozpocznie się o godzinie 18.