16-letni mieszkaniec gminy Wyszków kierował samochodem nie posiadając uprawnień. Na fotelu pasażera siedział jego pijany ojciec.
W środę około godziny 14 policjanci w Wyszkowie zatrzymali do kontroli drogowej audi. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że kierujący ma 16 lat i z oczywistych względów nie posiada uprawnień do kierowania. Na fotelu pasażera siedział jego ojciec. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Alkomat wykazał prawie 3 promile. Nastolatek był trzeźwy. Nieodpowiedzialny ojciec tłumaczył mundurowym, że zdawał sobie sprawę, iż syn nie posiada uprawnień. Mimo to zdecydował się udostępnić mu samochód.
Często wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że nie mogą ponieść żadnych konsekwencji prowadząc samochód bez prawa jazdy, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Policja wyjaśnia, że takie myślenie jest błędne. Przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia. Konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicę wsiadł nieletni, czy osoba, która nie posiada uprawnień.